top of page
Wizja żłobka

Wizja żłobka

Żłobek Pierwsze Kroki to przygotowanie do nauki, na całe życie, podróż, która powinna być dobrze rozpoczęta, ponieważ każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Żłobek uznawany jest za placówkę opiekuńczą. Chcemy i możemy to zmienić. Proponujemy program dydaktyczno–wychowawczy, dzięki któremu dzieci w najlepszy i najpełniejszy sposób będą przygotowane do edukacji przedszkolnej.

Jednym z naszych unikalnych oraz innowacyjnych pomysłów jest wykorzystywanie języka angielskiego, na co dzień. Ma to na celu wprowadzenie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do polskiego tak, aby ten język, niezbędny we współczesnym świecie, nigdy nie stał się dla niego językiem obcym.

Zajęcia dwujęzyczne w naszym żłobku wpłyną pozytywnie na rozwój językowy dziecka. Poprzez osłuchiwanie się z językiem angielskim dzieci rozwijają swoją inteligencję językową, co znacząco poprawia wyniki późniejszej nauki w przedszkolu i szkole.

Pierwsze Kroki wykorzystuje w pracy z dziećmi  elementy pedagogiki Marii Montessori, której głównym hasłem w pracy z dziećmi jest „Pomóż mi zrobić to samemu”.

Aby pomóc dzieciom przyswajać jak najwięcej informacji i nauczyć je współpracy z innymi, łączymy naukę i zabawę. Dzięki aktywnym formom edukacji, maluchy mogą dłużej skupiać uwagę, rozwijać pamięć oraz spostrzegawczość.

Głównym mottem placówki jest „Nauka przez zabawę”. Wszystkie zajęcia są dostosowane do wieku i możliwości dzieci.

Nasza placówka ma specyficzny charakter – za cel stawiamy sobie kształtowanie w młodych ludziach poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego.

Pragniemy poprzez nasze działania zapewniać każdemu podopiecznemu warunki do prawidłowego i wszechstronnego rozwoju, mając na uwadze, iż rozwój każdego dziecka przebiega bardzo indywidualnie.

Z tą myślą przygotowaliśmy profesjonalny program edukacyjny, który obejmuje działania pozwalające na pełny rozwój osobowości dziecka pod względem intelektualnym, fizycznym oraz emocjonalno-społecznym.

Treści programowe realizowane są w formie kreatywnych zabaw, które stanowiąc źródło przyjemności jednocześnie dostarczają bodźców stymulujących różne obszary umysłu dziecka.

Zajęcia z języka angielskiego włączone są w rytm codziennych czynności. Dzieci poznają  nowe słowa związane ze swoimi działaniami w czasie posiłku, śpiewu, tańca, spaceru. Prowadzone są także zajęcia z lektorem wzbogacone o interaktywne gry i zabawy dostosowane do wieku dzieci.

Nasi "absolwenci" dzięki zdobytej u nas wiedzy i umiejętności opuszczając żłobek są przygotowani do podjęcia dalszej nauki w przedszkolu.
bottom of page