top of page
Dwujezyczne dzieci

Dwujęzyczne dzieci

W żłobku Pierwsze Kroki realizujemy już od 4 lat program
„Dwujęzyczne dzieci”.
 

Dzięki temu nasi podopieczni od najmłodszych lat przyswajają język angielski w sposób zbliżony do tego, jak niemowlęta i małe dzieci uczą się języka ojczystego.

 

Dlaczego to właśnie najmłodsi naturalnie „zanurzają się” w drugim języku i stopniowo zaczynają w nim mówić?

We wczesnym dzieciństwie możemy nauczyć się języka obcego w stopniu zbliżonym do posługiwania się językiem ojczystym. Opiekunowie towarzyszą dzieciom podczas zajęć edukacyjnych, zabawy, jedzenia, spaceru, przedstawień oraz wszelkich innych wydarzeń żłobkowych, komunikując się z nimi w dwóch językach.

Chcemy, aby nasze dzieci stopniowo zaczynały nazywać zabawy po angielsku, uświadamiając sobie, że z niektórymi osobami trzeba komunikować się w drugim języku.

 

Program Powszechnej Dwujęzyczności wykorzystuje pierwszą na świecie, przełomową, ale jednocześnie najbardziej ze wszystkich naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle do języka ojczystego. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych.

Chcemy rozwijać dziecięcy, niezwykły potencjał. Poprzez wspólną zabawę, poświęcany im czas i uwagę, możemy podarować dzieciom dwujęzyczność.

Po co? Aby dać im więcej szans i możliwości na przyszłość.

bottom of page